Ultracontour

Ultracontour NG®, non-invaziv vücut şekillendirmede optimum sonuçlar için geliştirilmiş yeni bir dual terapötik cihazdır.

Nedir?

Ultracontour NG®, invaziv, cerrahi ve uzun iyileşme sürelerine ihtiyaç duyulan yağ aldırma ameliyatının (liposuction) aksine, daha iyi bir vücut şekli elde etmenin hızlı ve ağrısız bir yoludur. Basitçe söylemek gerekirse, Ultracontour NG® istenmeyen yağ hücrelerini eritirken çevredeki dokuyu zarar görmeden bırakır. Sonuçlar şaşırtıcı: ilk tedaviden sonra bel ölçümünde 2 cm'ye kadar azalma gerçekleşebilir. Çoğu hasta, bir hafta arayla beş veya daha az tedaviden sonra bel çevresinde 3–5 cm’lik bir azalma görür.

“Tedavi alanından alınan yağın, herhangi bir olumsuz fizyolojik etki olmaksızın düzenli lenf dolaşım sistemiyle temizlendiği klinik testlerle kanıtlanmıştır. Ayrıca Ultracontour NG®'nin eğitimli sağlık uzmanları tarafından yönetilmesi, sürecin güvenli ve konforlu bir şekilde yönetilmesine olanak sağlıyor.”

Dr. Gregory Taylor, Yeni Zelanda

 

Sıkça Sorulan Sorular

Ultracontour NG, bir vücut şekillendirme uygulamasıdır ve bu nedenle kilo vermek isteyen kişiler için uygun değildir. Ultracontour NG, vücut kitle indeksi (BMI) 25-35 ve yaşı 20-60 aralığındaki kişiler için uygundur.

Her tedavi yaklaşık olarak 30 dakika sürer, bunun ilk 10 dakikası palsların hedeflenen vücut bölgesine uygulanmasından oluşur, sonraki 20 dakika ise sonodinamik drenaj masajı gerçekleştirilir.

Hiçbir yan etki bildirilmemiştir.

Evet, Ultracontour NG hem kadınlarda hem de erkeklerde yağ dokusunu etkili bir şekilde hedef alır. Kadınlarda olduğu gibi, vücut kitle indeksi 25-35 aralığında olan 18-60 yaşlarındaki erkekler için uygundur.

Ultracontour NG, riskleri en aza indirmek için tasarlanmıştır ve bunu sağlamak için kapsamlı bir şekilde test edilmiştir. Prosedürün güvenli ve başarılı bir şekilde uygulanmasını sağlayan, alanında eğitim almış sağlık profesyonelleri tarafından uygulanmaktadır.

Ultracontour NG kilo vermek yerine vücut şekillendirme amacıyla geliştirildiği için vücudun belirli bölgelerini hedeflemek mümkündür. En önemlisi, Ultracontour NG®, bu bölgelerde bulunan fazla yağ dokularını eriterek kol, karın ve bacakta etkili bir şekillenme ve sıkılaşma sağlar.

Ultracontour NG ile ilgili en güzel şeylerden biri, iyileşme süresinin olmamasıdır. Bir tedavi yaklaşık 30-40 dakika sürer ve ardından hemen günlük yaşamınıza geri dönebilirsiniz.