Gözaltı Işık Dolgusu

Göz kapakları vücudumuzun en ince ve yumuşak bölgeleridir. Normal cildimiz 2 mm kalınlığında, göz kapağımız ise 0.5 mm kalınlığındadır. Göz çevresi problemlerini düzeltmek için özel geliştirilmiş dolgu tekniği ile kollajen, elastin gibi diğer yapı taşlarında üretim artışı ortaya çıkarak deri kalitesi artar. 

 

Uygulaması

Gözaltı ve çevresinin koyu renkli ve gözaltı torbalı bir görünüme sahip olması kişinin yorgun, uykusuz, yaşlı ve depresif görünmesine yol açar. Gözaltı Işık Dolgusu içeriğindeki hyalüronik asit, o bölgedeki çökmeleri düzeltirken, zaman içinde hyaluronik asitin dokudaki varlığı ile fibroblast adlı bağ dokusu hücrelerinden kollajen, elastin gibi diğer yapı taşlarında üretim artışı ortaya çıkarak deri kalitesi artar.

Yanaklardaki dolgunluğumuz ve gözümüzün altındaki kalın deri ve deri altı yağ dokusu servetimizdir. Yüzün ağırlık merkezini yerinde tutar yani yüzümüzün kumaşını gözaltında daha kırışıksız, çukursuz, dinlenmiş gösteren bir dirilikte ve gerginlikte tutar, ama yıllar acımasızdır; yıllar içinde kemiklerimiz erir ve yağlarımızı alır götürür. Gözün altı geniş bir halka gibi yanak desteksiz ve yağsız kalıp çok geniş bir halka varmış ve çok yorgunmuş gibi gözükmeye başlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Gözaltı morlukları, çökmeleri ve koyu renkli halkaları gibi göz çevresi problemlerini düzeltmek için özel geliştirilmiş bir dolgu tekniğidir. Bu işlemde kullanılan dolgu hyalüronik asittir.

Dolgu içeriğindeki hyalüronik asit, o bölgedeki çökmeleri düzeltirken, zaman içinde hyaluronik asitin dokudaki varlığı ile fibroblast adlı bağ dokusu hücrelerinden kollajen, elastin gibi diğer yapı taşlarında üretim artışı ortaya çıkarak deri kalitesi artar.

Gözaltı ışık dolgusu özellikle gözaltı morluk ve çukurundan rahatsızlık duyan hastalar için idealdir. Bunun dışında gözaltı derisinin yapılanmasını da sağladığı için göz çevresinin gençleştirilmesi amacıyla da kullanılabilir.

Bu dolgunun uygulanması diğer dolgu uygulamalarına göre özellik gösterir. Yanak üzerindeki bir noktadan ucu künt kanül yardımıyla girilir. Gözaltında derinde kemik üzerine çok yavaş bir enjeksiyonla uygulanır. Göz altı ve yanak geçişi aynı anda ele alındığında ve yumuşak bir rampa geçişi oluşturulduğunda memnuniyet daha yüksek olmaktadır. Dolgu içeriğinde bulunan lokal anestezik madde yardımıyla ağrı oluşumu azalır. Kanülün ucu künt olduğu için morarma, şişme olasılığı azdır.

Uygulama yaklaşık 15 dakika sürer. Uygulamada kanüllerin kullanılması dolayısıyla sonrasında şişlik, kızarıklık oluşma olasılığı düşürülerek günlük hayata hemen devam edilebilir.

Yapılan klinik çalışmalar hastaların çoğunluğunun enjeksiyondan 12 ay sonrasında bile uygulamadan son derece memnun olduklarını ve yakınlarına tavsiye ettiklerini saptamıştır.