Vücut Şekillendirme ve Bölgesel Zayıflama

Uygulamalar

Yaş, yetersiz egzersiz, kötü beslenme alışkanlıkları, alkol tüketimi ve benzeri çevresel faktörlerle birlikte vücutta; deri elastikiyetinin azalması, sarkma, kas dokunun incelmesi, selülit ve portakal kabuğu görünümü belirginleşebilmektedir. Günümüzde bu tür deri ve deri altı problemlerinin cerrahi olmayan ve kolay teknolojik çözümleri bulunmaktadır. Kliniğimizde, diyetisyenimiz tarafından oluşturulan kişiye özel bir beslenme programı eşliğinde; vücut tipinize ve ihtiyaçlarınıza uygun protokollerle oluşturulmuş, vücut şekillendirme ve bölgesel zayıflama uygulamalarından faydalanmanız mümkün. Kliniğimizde vücut şekillendirme ve bölgesel zayıflama uygulamalarında Tight Sculpting, EMSculpt, AWT Ultra teknolojileri kullanılmaktadır. Daha gergin ve sıkılaşmış bir vücut için Tight Sculpting Lazer, hem yağ dokunuzu inceltmesi hem de kas yapımını desteklemesi için EMSculpt, selülit ve portakal kabuğu görünümünü azaltması içinse AWT Ultra teknolojileri beklentiniz ve ihtiyacınız doğrultusunda doktorumuz tarafından uygun program belirlenerek uygulanmaktadır. 

 

  • Bölgesel İncelme İçin; Enjeksiyon Lipfiz- Lipolitik Mezoterapi Uygulaması

Düzenli ve dengeli beslenme ve spora rağmen sebat eden bölgesel yağ fazlalıklarında teknolojik uygulamalara ek olarak lipolitik yani yağ yıkıcı mezoterapi uygulamasından da faydalanılabilir.

 

  • Daha Gergin ve Sıkılaşmış Bir Vücut İçin; Tight Sculpting Lazer Uygulaması

Tight Sculpting lazer cihazı ile yapılan uygulama, iki aşamadan oluşmaktadır. 

  • Birinci Aşama: Derin cilt sıkılaştırma ve yağ azaltma işlemi uygulanır. Cildin alt kısımlarına nüfuz eden Nd: YAG lazer cihazı; yağ hücrelerinin metabolizmasını deri altından uyararak enerjinin deri altında yağ dokusunda konsantre olması sağlanır ve yağ hücre duvarında küçük hasarlar oluşturulup doğal hücre yıkımı teşvik edilir. Sonuç olarak hipertermik adiposit yıkımını sağlar. Güvenli ve hızlı bir şekilde homojen doku ısınması ile yağ hücresindeki değişikliği amaçlar.

 

  • İkinci Aşama: Bu aşamada somooth darbesiyle cilt yüzeyindeki gevşekliğin iyileştirilmesi sağlanır. İkinci aşama, cilt sıkılaştırma için Er: YAG smooth modundan yararlanılır. Yoğun, kontrollü bir şekilde yüzey doku ısınması, kolajen üretimini uyarır. Dolayısıyla tedavi edilecek alanlarındaki gevşeklik ve elastikiyet şikayetlerinin azalmasını sağlar.

 

  • Hem Yağ Dokunuzun İncelmesi Hem De Kaslarınız Belirginleşmesi İçin; Emsculpt Uygulaması

Emsculpt, kas yaparken aynı zamanda yağ yakmanızı sağlayan ve bunun sonucunda şekilli daralma sunan dünyadaki tek cerrahi olmayan işlemdir. Vücut şekillendirme işlemlerinin içinde devrim yaratan en son teknolojik gelişmedir. Tüm teknolojiler yağ azaltmaya odaklı çalışırken Emsculpt inceltirken kas yaparak yağ yakar ve fit bir görünüme ulaşmanızı sağlar. Aynı anda hem daha ince hem daha atletik bir vücut hattının ortaya çıkmasına yardımcı olur. Özellikle karın ve popo şekillendirme üzerinde etkilidir. Emsculpt, yağın altındaki kas temellerini sağlamlaştırır, aynı zamanda kas yoğunluğunun artması ile karın yağının azalmasını sağlar. Emsculpt kalçalara uygulandığında ise daha kalkık ve atletik bir popo sağlar. Dünyadaki tek cerrahi olmayan kalça kaldırma işlemidir.

 

  • Portakal Kabuğu Görünümü ve Selülit İle Mücadele Etmek İçin; AWT Ultra Uygulaması

Derinin yaşla birlikte elastikiyetinin azalması sonucu kalçalarda, bacaklarda ve kolların üst kısımlarında tipik portakal kabuğu görüntüsü oluşumu meydana gelmektedir.  “AWT” diye adlandırılan “Akustik Dalga Terapisi” vücudun bu etkilenmiş bölgelerine akustik ses dalgalarının yollanması ile uygulanan modern, etki derecesi yüksek bir yöntemdir. Bu yeni terapi metodu selülitin olma olasılığına karşı veya selülitin gözle görülür etkilerinin ortadan kaldırılması için kullanılmaktadır. Bunlarla beraber AWT Ultra uygulamasının; derinin canlanması ve yumuşaması, bağ dokuların sıkılaşması ve deri altı yağ hücrelerinin volümünün azalması, lenfatik dolaşımın artması, kas kondisyonunun desteklenmesi gibi olumlu etkileri de bulunmaktadır.

  • AWT süresi ve sıklığı nedir?

Her AWT seansı ortalama 30 dakika sürer. İhtiyaca göre 3-4 gün aralıklarla 8-10 seans gerekebilir.

  • Uygulama hangi bölgelere yapılabilir?

Bacaklar, kalça, karın, üst kol, sırt, bel

  • AWT'de nelere dikkat edilmelidir?

Bu süreçte beslenmenize dikkat etmeniz uygulamanın en önemli parçalarından biridir. Uygulamanın doğru bir beslenme programı ile birlikte yürütülmesi cihazın etkinliğini önemli ölçüde artıracaktır. Bu nedenle uygulamaya başlandığında diyetisyenimiz tarafından kişiye ve sürece özel bir beslenme programı oluşturulmakta, her seansta takip edilmektedir. AWT ULTRA tedavisi süresince hafif egzersiz yapmak, düşük yağlı bir beslenme programı uygulamak ve en önemlisi de toksik maddelerin vücuttan kolay uzaklaştırılması için günde ortalama 2,5 - 3 litre su içmek ve gerekirse detoks suları ve besinlerinden destek almak sürecin bir parçasıdır. Ek olarak tedavi süresince alkol kullanılmaması önerilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Lipolitik mezoterapide uzun yıllardır bilinen, klinik çalışmalar ile etkinliği ve güvenliği gösterilmiş fosfotidilkolin ve deoksikolik asit kullanılır. Bu etken maddeler yağ hücresinin zarının akışkanlığını ve geçirgenliğini arttır, yağ bileşiminin hücre dışına çıkışını kolaylaştırır, suda çözünür ve kolay atılır hale getirir. Uygulama sırasında bu ürünleri içeren karışım, ihtiyaç duyulan bölgede, yağ dokunun içine ince iğneler yardımıyla enjekte edilir.

2 hafta ara ile ortalama 6 seans uygulanmaktadır. İhtiyaç halinde tekrar uygulama yapılabilir. Etkiyi arttırmak için Tight sculpting, AWT, Emsculpt gibi teknolojilerle kombine edilebilir.

njeksiyon bölgesinde hafif morarma, kaşınma, yanma ve kızarıklık olabilir. Bunlar birkaç gün içinde kendiliğinden tamamen düzelmektedir.

Gebe veya emziren kadınlara, kanser hastalarına, karaciğer veya böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalara, aktif enfeksiyonu olanlara uygulama yapılmamalıdır.

Tight Sculpting Lazer; herhangi bir cerrahi operasyona gerek kalmaksızın gerçekleşen cilt sıkılaştırma ve gerginleştirmeyi sağlayan, çift dalga boylu güvenli bir lazer uygulamasıdır. Tight Sculpting lazerin yüz, gıdı, karın, kalça, bacak ve kol gibi vücudumuzda ihtiyaç duyulan her bölge için uygulanması mümkündür. Tight Sculpting lazer cihazı ile yapılan uygulama; derin cilt sıkılaştırma, yağ azaltma işlemi ve cilt yüzeyindeki gevşekliğin iyileştirilmesi olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır.

Tight Sculpting lazeri kliniğimizde yüz ve gıdı bölgeleri için Uzman Hekimimiz uygulamaktadır. Vücut bölgelerindeki uygulamalar ise klinik hemşiremiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Tight Sculpting lazerin uygulama süresi, uygulanacak yüzeyin genişliğine göre değişiklik göstermekle beraber; yüz bölgesi için yaklaşık 25 dakika; vücudumuzdaki geniş bölgeler için 30-45 dakika arası sürmektedir.

Thigh sculpting lazer uygulamasının seans sayısını ve aralıklarını Uzman Hekimimiz hastayı ve istenilen bölgeyi değerlendirdikten sonra belirlemekte olup, genellikle öngörülen; 2-3 hafta aralıklarla toplamda 4 yada 5 seans şeklinde planlanabilir. Son uygulamadan 4 ay sonra, tek seanslık koruma seansı önerilir.

Tight Sculpting lazer uygulamasından hemen sonra günlük hayata devam edebilirsiniz. Uygulama sonrası hareket kısıtlamanız, acı yada ağrınız olmayacaktır.

Tight Sculpting lazer uygulama sonrası, günlük 2-2.5 litre kadar su içmeliyiz. Karın ve kalça bölgesindeki uygulamalar için 1 ay süreyle günde 12 saat korse giymemiz, uygulamanın etkisini destekleyecektir. Ayrıca Tight Sculpting lazer uygulamasının sonuçlarının kısa vadede ve uzun vadede sizi daha çok mutlu etmesi için kliğimizde uygulama süresince beslenme uzmanımızdan yardım ve destek almanız ücretsiz olarak sağlanmaktadır

EMSCULPT, sadece yağları hedefleyen değil, aynı zamanda kasları da oluşturan dünyadaki tek işlemdir. Diğer teknolojiler sadece yağları hedef alırlar. Gerçekten iyi bir sonuç elde etmek için ise hem yağ dokunun incelmesi hem de altta yatan kasların güçlenmesi gerekir. Ayrıca, EMSCULPT bir ısıtma / soğutma prensibine dayanmaz, bu nedenle yanma, iz bırakma veya şişme riski yoktur. Diğer teknolojilerin hiçbiri kasa bağlı kalça kaldırma işlemi sağlamazken EMSCULPT tüm kaslarınızı güçlendirerek popo kaldırmaya yönelik yeni bir yaklaşım geliştirmiştir.

EMSCULPT işleminden uygun olan hastalar faydalanabilir. Konsültasyon sırasında, kesin beklentilerinizi sizin için belirli bir uygulama planının hazırlanmasına yardımcı olması için doktorumuzla görüşebilirsiniz.

EMSCULPT, Amerika Sağlık Örgütü FDA tarafından yaptığı işlemler için onaylı, tıbbi CE sertifikasına sahip, hem kas hem de yağ üzerinde işlem yaptığı için bir çok klinik çalışmada gösterilen ilk yenilikçi ve güvenilir teknolojidir. Uygulama öncesinde doktorunuz EMSCULPT ile vücut şekillendirmenin nasıl çalıştığını ve benzersiz güvenlik profilini detaylı olarak size anlatacaktır.

Bu süreçte doğru bir beslenme sistemine sahip olmanız çok önemlidir ve asla geri plana atılmamalıdır. Uygulamanın beslenme programı ile birlikte yürütülmesi cihazın etkinliğini önemli ölçüde arttıracaktır. Bu nedenle uygulamaya başlandığında kliniğimizdeki diyetisyenimiz ile görüşerek kişiye ve sürece özel bir beslenme programı oluşturulup her seansta görüşme sağlanarak takip edilmeniz gerekmektedir. EMSCULPT uygulaması yağ yıkımı ile paralel bir şekilde kas yapımına dayalı olduğu için tedavisi süresince protein ağırlıklı beslenmek, düşük yağlı bir beslenme programı uygulamak ve günde ortalama 2,5 - 3 litre su içmek, detoks suları ve besinlerinden destek almak hem yağ yıkımını hızlandıracak hem de kas yapım sürecini hızlandıracaktır. Ek olarak tedavi süresince alkol kullanılmaması ve fiziksel aktivitenin arttırılması sürecin verimini arttıracaktır.