Diş Sıkma Tedavisi

Çenenin her iki yanında bulunan ve güçlü bir çiğneme kası olan masseter kasına botoks uygulaması ile diş sıkma, diş gıcırdatma gibi diş sağlığını olumsuz etkileyen durumlar giderilebilmektedir. 

Tedavi Yöntemi

İnsan yüzünde güzellik ve gençlik göstergelerinden önemli unsurlarından biri de alt yüzde çene hattının keskin ve belirgin olmasıdır. Erkeklerde kare şeklinde olması istenen bu hat kadınlarda üçgen veya V şeklinde olduğunda, daha feminen ve çekici bir görüntü oluşturur. 

Çenenin her iki yanında bulunan ve güçlü bir çiğneme kası olan masseter kası, bazı durumlarda irileşerek yüzde iri ve köşeli bir görüntüye neden olabilir. 

Bu kas aynı zamanda diş sıkma, diş gıcırdatma gibi diş sağlığını olumsuz etkileyen durumlardan da sorumludur. Masseter kasına botoks uygulaması ile yüz ovali inceltilerek daha estetik bir görünüm sağlanabilmekte, hem de diş sıkma problemi giderilebilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ortalama 10-15 dakika süren uygulama ile sağlanan masseter gevşemesi, yaklaşık 4 ay kadar devam edebilmektedir. Tekrarlayan uygulamalar sonrasında bu süre uzamakta ve kalıcı olabilmektedir.

Hamile veya emzikliler, nöromüsküler rahatsızlıkları veya kanama problemleri olanlar, tedavi yapılması istenilen bölgede uçuk ve benzeri deri hastalıkları olanlar Botoks için beklemelidirler.