Leke Tedavisi

Melanin cildimize rengini veren maddedir. Cilt lekeleri melaninin normalin üzerinde konsantre olarak bulunduğu bölgelerdir. Melaninin anormal yüksek miktarlarda belli bölgelerde toplanarak cilt lekeleri oluşturması çeşitli sebeplerden kaynaklanır. Bu lekelerin bazıları doğumdan itibaren vardır. Bir kısmı yaşın ilerlenmesi sonucu, bir kısmı ise güneşin cildimize verdiği hasarlardan kaynaklanmaktadır.

Tedavi Yöntemleri

 

Q-Switched Lazer adı verilen bu teknikle cildinize gönderilen lazer ışığı, sadece sorunlu bölge üzerinde çalışarak etrafındaki dokulara zarar vermeden lekelerinizi tedavi edebilir. Ayrıca aynı teknik ile çil ve dövme silme tedavisi de gerçekleştirilebilmektedir. Q-Switched Lazer her türlü cilt lekesinin azalmasını sağlar. Cilt tipi ve uygulanan yönteme göre sonuçlar değişmekle birlikte lekeler büyük oranda temizlenir. Aynı zamanda kollajen üretimini uyararak cildinizin gençleşmesine yardımcı olur. Cildin gerginliği artar, gözenekleri sıkılaşır, renk ve ton farkları azalır. 

Çoğu pigmente lezyonlar geri gelmez. Bazı doğum lekeleri ve bazı inatçı ve derin yerleşimli güneş lekesi güneşten koruyucu kullanımına dikkat edilmez ise bazen birkaç ay veya bir yıl içinde geri dönebilir. Geri dönen lezyon tedaviye başlamadan önceki halden daha küçük çaplı bir lezyon şeklinde olacaktır. Kişi kendisini bir anlık ihmal sonucu 15 dakika bile güneşten korumaz ise dahi leke yeniden ortaya çıkmaya çalışabilmektedir. Bununla birlikte işlem yenilenebilir. Sıklıkla yeniden ihtiyaç duyulacak seans sayısı ve lekenin tedaviye dirençli olma olasılığı daha az olacaktır. 

Lazerle leke tedavisi uygulanacak bölgeler güneşten veya bronzlaştırıcı losyonlardan dolayı bronzlaşmış olmamalıdır. Cildin bronzlaşmadan kaynaklanan daha koyu renkli kısımları da lazer ışınlarını emebilir ve bunun sonucunda ciltte irritasyon veya su toplama gibi etkiler görülebilir. 

 

PICO Genesis nedir ?

Pico Genesis istenmeyen çiller, güneş lekeleri ve yaşlılık lekelerinin görünümünü nazikçe, öngörülebilir ve hızlı bir şekilde iyileştirmek için geliştirilmiş en son çıkan estetik tedavidir. Pico Genesis tedavileri iki ila üç tedavi sonrasında cildinizin daha açık renkli, daha parlak ve daha düzgün görünmesini sağlayacaktır.

PICO Genesis tedavisi nasıl etki eder ?

Herkesin cildinde melanin adı verilen bir madde bulunur. Cildimize rengini veren şey budur. Melanin yüksek konsantrasyonlarda üretildiğinde, kahverengi lekelere ve cilt renginde bozukluklara neden olabilir. Pico Genesis, istenmeyen pigmentasyonu seçici olarak parçalamak ve cildinize denge, berraklık, ışıltıyı geri kazandırmak amacıyla cildin üst katmanını yeniden şekillendirmek için lazer ışığını kullanır.

Kaç tedavi seansı gereklidir ?

En optimum sonucu elde etmek için iki ila üç Pico Genesis tedavisi önerilir ve elde edilen sonuçların devamlılığını sağlamak için düzenli pekiştirme tedavileri yapılması tavsiye edilir. Görüşme esnasında size uygun bir tedavi planını Pico Genesis doktorunuz ile birlikte belirleyebilirsiniz.