Gıdı Eritme

Yaş veya kilo problemi ile ortaya çıkan çene altında lokalize yağ birikimi ve sarkma ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilebilir.

Tedavisi

Teknolojik yöntemlerden Tight sculpting ve enjeksiyon yöntemlerinden lipolitik (yağ eritici) mezoterapi uygulamalarından bu amaçla faydalanmaktayız.

Tight sculpting uygulamasında 2 farklı dalga boyunda lazer kullanılmaktadır. İlk aşamada cildin alt tabakasında nüfuz eden Nd: YAG lazer cihazı ile yağ hücrelerinin metabolizmasını deri altından uyararak enerjinin deri altında yağ dokusunda konsantre olması sağlanır ve yağ hücre duvarında küçük hasarlar oluşturulup doğal hücre yıkımı teşvik edilir. Sonuç olarak hipertermik adiposit yıkımı sağlanır. İkinci aşamada Er: YAG lazerin smooth modundan yararlanılarak cildin sıkılaşması sağlanır.

Lipolitik (yağ eritici) mezoterapi uygulamasında ise celluphase yağ doku içine ince mezoterapi iğneleri ile enjekte edilir. 

Bu uygulamalar sonrası sosyal hayata dönülebilir. Her seans görülen etki giderek artar. Cilt altı yağ dokusunun kalınlığına göre değişmekle birlikte 2-3 hafta arayla 4-6 seans uygulama gerekebilir.