Saten Cilt

Saten dolgu (skinbooster), enjekte edildiği cildin parlak ve canlı görünmesini sağlayan, yeni nesil bir hyaluronik asittir. 

Uygulaması

Teknolojinin yardımı ile geliştirilen, derinin  içerisinde incecik bir kumaş gibi yayılabilen ve hala çarpraz bağlı kalabilen bu formülü sayesinde, deri kalınlığını dramatik olarak değiştirebiliyor. Saten dolgu yıllar içerisinde deriden azalan hyaluronic asitin ve kolajenin içerisinde bağ dokusundaki yapı taşları tarafından daha da arttıracak şekilde üretilmesini tetikleyerek, etkili bir deri kalitesi değiştirici olarak görev yapıyor.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Küçük keskin iğne yada kanül yöntemiyle orta ile yüzeyel dermis dediğimiz tabakalara uygulanıyor.

En sık uygulama alanları olarak vücudun nemini kaybettiği ve yaşlanmanın etkilerinin ilk olarak görülmeye başladığı başlıca alanları olan; Yüz, boyun, dekolte ve elleri sayabiliriz.

Akne izleri için artık ben de dâhil birçok hekimin portföyündeki ilk seçenek saten dolgu oldu. İnatçı akne izleri için ise saten dolgu ile kombine birtakım tedaviler de kullanmak suretiyle daha başarılı sonuçlara ulaşabilmek olası. Özellikle de akne skarına sahip olan hastalarda, cilt yenileyici pek çok enerji bazlı cihaz, lazer uygulamaları, Dermapen ve Scarlet gibi uygulamalardan sonra cildi taçlandırmak için yani deri kalitesini daha da dramatik olarak değiştirebilmek için uyguluyor, öncesinde hazırlamış olduğum deriyi etkili bir şekilde kalınlaştıra biliyor ve coğrafyayı düzeltebiliyorum.

Değiştirmez. Deri kalınlığını değiştirir, derinin nemliliğini, parlaklığını ve hafifçe gerginliğini sağlar ama kesinlikle deride herhangi bir kabarıklık, volume artışı oluşturmaz. FDA onaylı bir marka kullanıyorum ve aslında hastalarımdan önce milyonlarca kişi de daha önce test edilmiş olan bir materyal.

Günümüzün sosyal ve iş yaşantısının en önemli problemlerinden birisi yorgun görünümlü yüzler. Buna bir de büyük hatta mega kent yaşamının getirdiği sağlıksız yaşam ve hava koşullarını ekleyince cilt problemleri insanların canını sıkıyor. Çözüm olarak cildin içerden beslenmesi amaçlı HA enjeksiyonları ve uzun süreli etkisi ile saten dolgu çok iyi bir seçenek olarak öne çıkıyor. Kadınların olduğu kadar erkeklerin de cildinin bakıma ihtiyacı olduğunu unutmadan her iki cinsin ortak çözüm alanı diyebiliriz. 20’li yaşlardan itibaren cilt nemini kaybetmeye başlar, dolayısıyla bu yaşlardan itibaren kullanılması uygun olur.

İşlem bir ay ara ile yılda 2 kez uygulandığında cildin parlak ve canlı görünmesini bir yıl boyunca muhafaza ediyor.

24 saat içerisinde başlayan etki, yaklaşık bir hafta on gün içerisinde tavan yapıyor ve hastalar mutlu oluyor.