Peeling Uygulamaları

 

Uygulaması
  • Kimyasal Peeling;

Kimyasal peeling, ölü üst tabakaları (keratin tabaka, str corneum) temizlemek için cilde kimyasal bir çözeltinin uygulandığı bir cilt yenileme yöntemidir. Kimyasal peeling işleminin ardından yenilenen cilt daha pürüzsüz ve genç görünümlüdür. Kimyasal peeling; ciltteki renk değişikliklerini, izleri ve kırışıklıkları tedavi etmek için kullanılır. Tek başına veya diğer kozmetik uygulamalarla birlikte yapılabilir. İstenilen sonuçlara bağlı olarak farklı derinliklerde (hafif, orta veya derin) kimyasal peeling yapılabilir. Farklı derinliklerde yapılan her bir kimyasal peeling tipi için farklı bir kimyasal çözelti kullanır. Daha derin kimyasal peeling uygulamaları daha iyi sonuçlar verir, ancak iyileşme süreleri daha uzundur. Deriyi hafifçe tehlikeye açık bırakabildiği için orta ve derin peelingleri tercih etmiyoruz. Daha derine ulaşmak için farklı teknolojilere başvurarak daha güvenli bir yolculuk sağlanabiliyor.

  • Leke Peeling;

Hafif derecede olan lekelerin, ince kırışıklıkların ve çok yüzeysel akne izlerinin giderilmesi için başvurulan bir yöntemdir. Uygulamada düşük orandaki meyve asitleri kullanılmaktadır. Dermatoloji uzmanları, cildin lekesiz ve daha canlı görünmesini sağlamak için A vitamini, hidrokinon, arbutin, meyve asitleri, kojik asit, fitik asit, azelaik asit, C vitamini gibi maddelerden yararlanıyor. Peeling işlemi sonrası yara iyileşme süresi kısadır. Kişinin günlük aktivitelerinde kısıtlamaya pek neden olmaz.

  • Balkabağı Peeling;

Balkabağı ile yapılan bu cilt bakımı, cildin en üst tabakasını arındırarak lekelerin giderilmesine yardımcı olurken, çil tedavisine de katkı sağlıyor. Ayrıca akneli ciltler dahil tüm cilt tipleri için uygundur. Ana maddesi kabak olan pumpkin peel; cildinizi yenileyerek ciltteki kuruluk, yaşlanma ve akne problemlerine karşı hücrelerin yenilenmesini sağlıyor. Alfa hidroksi asit, amino asitler ve enzimler açısından oldukça zengin olan kabak, cilt bakımında da fazlasıyla kullanılmaktadır. Balkabağının içindeki provitamin A peeling etkisi yaratırken, alfohidroksi asit de cildin genç bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor.