Pico Genesis Lazer Uygulaması

İstenmeyen çiller, güneş lekeleri ve yaşlılık lekelerinin görünümünü nazikçe, öngörülebilir ve hızlı bir şekilde iyileştirmek için geliştirilmiş en son çıkan estetik tedavidir.Pico Genesis Lazer tedavileri iki ila üç tedavi sonrasında cildinizin daha açık renkli, daha parlak ve daha düzgün görünmesini sağlayacaktır.

Nasıl Çalışır?

Tedaviden önce doktorunuz tedavi bölgesini temizleyecektir. Lazer cihazının başlık ucunun cildinize temas ettiğini hissedeceksiniz. Lazer enerjisi uygulanırken, cildinizde hastaların sıklıkla elektriklenmeye benzettiği bir his hissedeceksiniz. Çoğu hasta bu tedaviden rahatsızlık duymaz, ancak eğer siz rahatsızlık hissederseniz, doktorunuz size topikal bir anestezi uygulayabilir. Tedaviden hemen sonra kısa bir süre soğuk hava veya buz torbası uygulayabilirsiniz. Tedavi edilen bölgeyi güneşten korumalı ve/veya güneş koruyucu sürmelisiniz. Pico Genesis Lazer doktorunuz tedavi sonrasında size ilave bakımı önerilerinde bulunabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Herkesin cildinde melanin adı verilen bir madde bulunur. Cildimize rengini veren şey budur. Melanin yüksek konsantrasyonlarda üretildiğinde, kahverengi lekelere ve cilt renginde bozukluklara neden olabilir. PICO Genesis, istenmeyen pigmentasyonu seçici olarak parçalamak ve cildinize denge, berraklık, ışıltıyı geri kazandırmak amacıyla cildin üst katmanını yeniden şekillendirmek için lazer ışığını kullanır.

En optimum sonucu elde etmek için iki ila üç Pico Genesis tedavisi önerilir ve elde edilen sonuçların devamlılığını sağlamak için düzenli pekiştirme tedavileri yapılması tavsiye edilir. Görüşme esnasında size uygun bir tedavi planını PICO Genesis doktorunuz ile birlikte belirleyebilirsiniz.

Pico Genesis tedavileri güneş hasarı ve aşırı pigmentasyon belirtilerinin farkedilebilir hale geldiği yüz, eller ve vücudun diğer bölgeleri için idealdir.

Çoğu hasta tedaviden hemen sonra hafif kızarıklık ve şişlik deneyimler. Bu yan etkiler geçicidir ve genellikle birkaç saat içinde kaybolur. Birkaç gün boyunca, tedavi edilen güneş lekeleri ve çiller daha koyulaşacak ve iyileştikçe pul pul dökülecek ve yeni, düzgün bir cilt ortaya çıkaracaktır.

Tedaviyi takiben birkaç saat süren hafif kızarıklık ve şişlik görülse de, tedaviden sonra günlük faaliyetlerinize hemen dönebilirsiniz.