Tight Sculpting

Herhangi bir cerrahi operasyona gerek kalmaksızın gerçekleşen cilt sıkılaştırma ve gerginleştirmeyi sağlayan, çift dalga boylu güvenli bir lazer uygulamasıdır.

Nasıl Çalışır?

Tight Sculpting lazerin yüz, gıdı, karın, kalça, bacak ve kol gibi vücudumuzda ihtiyaç duyulan her bölge için uygulanması mümkündür. Tight Sculpting lazer cihazı ile yapılan uygulama; derin cilt sıkılaştırma, yağ azaltma işlemi  ve cilt yüzeyindeki gevşekliğin iyileştirilmesi olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır.

Tight Sculpting lazer cihazı ile yapılan uygulama, iki aşamadan oluşmaktadır; 

Birinci Aşama: Derin cilt sıkılaştırma ve yağ azaltma işlemi uygulanır. Cildin alt kısımlarına nüfuz eden Nd: YAG lazer cihazı; yağ hücrelerinin metabolizmasını deri altından uyararak enerjinin deri altında yağ dokusunda konsantre olması sağlanır ve yağ hücre duvarında küçük hasarlar oluşturulup doğal hücre yıkımı teşvik edilir. Sonuç olarak hipertermik adiposit yıkımını sağlar. Güvenli ve hızlı bir şekilde homojen doku ısınması ile yağ hücresindeki değişikliği amaçlar.

İkinci Aşama: Bu aşamada somooth darbesiyle cilt yüzeyindeki gevşekliğin iyileştirilmesi sağlanır. İkinci aşama, cilt sıkılaştırma için Er: YAG smooth modundan yararlanılır. Yoğun, kontrollü bir şekilde yüzey doku ısınması, kolajen üretimini uyarır. Dolayısıyla tedavi edilecek alanlarındaki gevşeklik ve elastikiyet şikayetlerinin azalmasını sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Tight Sculpting lazeri kliniğimizde yüz ve gıdı bölgeleri için Uzman Hekimimiz uygulamaktadır. Vücut bölgelerindeki uygulamalar ise klinik hemşiremiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Tight Sculpting lazerin uygulama süresi, uygulanacak yüzeyin genişliğine göre değişiklik göstermekle beraber; yüz bölgesi için yaklaşık 25 dakika; vücudumuzdaki geniş bölgeler için 30-45 dakika arası sürmektedir.

Thigh sculpting lazer uygulamasının seans sayısını ve aralıklarını Uzman Hekimimiz hastayı ve istenilen bölgeyi değerlendirdikten sonra belirlemekte olup, genellikle öngörülen; 2-3 hafta aralıklarla toplamda 4 yada 5 seans şeklinde planlanabilir. Son uygulamadan 4 ay sonra, tek seanslık koruma seansı önerilir.

Tight Sculpting lazer uygulamasından hemen sonra günlük hayata devam edebilirsiniz. Uygulama sonrası hareket kısıtlamanız, acı yada ağrınız olmayacaktır.

Tight Sculpting lazer uygulama sonrası, günlük 2-2.5 litre kadar su içmeliyiz. Karın ve kalça bölgesindeki uygulamalar için 1 ay süreyle günde 12 saat korse giymemiz, uygulamanın etkisini destekleyecektir. Ayrıca Tight Sculpting lazer uygulamasının sonuçlarının kısa vadede ve uzun vadede sizi daha çok mutlu etmesi için kliğimizde uygulama süresince beslenme uzmanımızdan yardım ve destek almanız ücretsiz olarak sağlanmaktadır.