Selülit Tedavisi 


Selülit ciltte portakal kabuğu benzeri irregüler bir görünüme yol açan, fibröz bantlarla ayrılmış yağ nodüllerinin birikimiyle giden bir rahatsızlıktır.

Tedavi Yöntemi

Selülit ciltte portakal kabuğu benzeri irregüler bir görünüme yol açan, fibröz bantlarla ayrılmış yağ nodüllerinin birikimiyle giden bir rahatsızlıktır. Selülitin ortaya çıkmasında hormonal, genetik, nutrisyonel pek çok faktör rol oynasa da selülit, aşırı kilolu veya zayıf herkesin kabusu olabilir. Kliniğimizde selülitin oluşma olasılığına veya selülitin gözle görülür etkilerinin ortadan kaldırılmasına karşı AWT Ultra ve Tight Sculpting Lazer olarak adlandırılan cerrahi olmayan iki teknolojik uygulama kullanılmaktadır.

“AWT” diye adlandırılan “Akustik Dalga Terapisi” vücudun bu etkilenmiş bölgelerine akustik ses dalgalarının yollanması ile, Tight Sculpting Lazer ise herhangi bir cerrahi operasyona gerek kalmaksızın cilt sıkılaştırma ve gerginleştirmeyi sağlayan, çift dalga boylu güvenli lazer ışınları sayesinde selülit görünümünü iyileştirmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Selülit tedavisinde vücut kitle indeksinin normal aralıkta tutulması, sık kilo alıp vermekten kaçınmak, uzun süre oturmak, dar, sıkı kıyafetler gibi dolaşımı bozan alışkanlıkları değiştirmek, düzenli egzersiz ve yeterli su tüketimi gibi faktörler medikal uygulamalar kadar önemlidir.

Bunların yanında selülit görünümüne yol açan fibröz bantları parçalayan, yağ fıtıklaşmalarını azaltan ve dolaşımı arttırıp düzenleyen kafein, l- karnitin, silicium, ruscus aculeatus gibi etken madde karışımlarının selülitli bölgeye enjekte edilmesi AWT ve tightsculpt gibi teknolojiler ile kombine edilmesiyle selülit görünümümün azaltılmasında başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Hazırlanan mezoterapi karışımı selülitli bölgeye ince mezoterapi iğneleri ile enjekte edilerek uygulanır. İşlem sırasında hissedilen ağrı oldukça azdır. Enjekte edilen ilaçların sistemik dolaşıma geçişi yok denecek kadar azdır. İşlem sırasında oluşan hafif kızarıklık ve sonrasında oluşabilecek morluklar tamamen geçicidir.

Uygulama haftada bir, 6-8 seans olarak yapılır. İhtiyaç halinde tekrarlanabilir.