Lazer Epilasyon

Işın dalgaları sayesinde üretilen enerjinin kıl kökleri hedeflenerek deri altına gönderilmesi ve uygulama yapılan bölgedeki kıl köklerinin tahrip edilmesi işlemidir.

 

Uygulaması

Lazer Epilasyon, istenmeyen kılların olduğu bölgelere, farklı dalga boylarına sahip lazer ısınlarının atışı ile gerçekleştirilir. Lazer ışınları cildin içinden geçerek kıl kökündeki melanin pigmenti tarafından emilir.

Emilen lazer ışını kıl kökünü ısıtarak tahrip eder. Tahrip olan kıl kökü yeni kıl üretemez ve istenmeyen tüylerden kurtulmaya yardımcı olur.

 

 

Sıkça Sorulan Sorular

Lazer Epilasyon uygulaması kıl kökü tahribatını amaçladığı için uygulama sırasında canınızın yanmaması için, bölge soğutucu hava ile rahatlatılmaktadır.

Lazer epilasyon uygulaması için ideal olan 12 yaş ve üzeridir. Kız çocukları regl olduktan sonra işlem yaptırmaya başlayabilir.

Yeterli klinik çalışmalar ve bu konuda elde edilmiş kesin sonuçlar olmadığı için gebelik durumunda lazer epilasyon yapılmaz. Emzirme döneminde lazer epilasyon yaptırmanın herhangi bir sakıncası yoktur.

Vücut bölgelerine yapılacak her lazer epilasyon seansı sonucu ortalama %20 kalıcı seyreltme ve kıl yapısında incelme sağlanabilinir. Bu durum doğal ve estetik bir görünüm sağlayacaktır. Örneğin, sırt kıllarınızdan tamamen kurtulmayı fakat göğüs kıllarınızdan sadece 1- 2 seans lazer epilasyon uygulayarak yoğunluğunu azaltmayı tercih edebilirsiniz.

Farklılık çaptır. Daha ince tüyün, kalın kıla göre çapı azdır. Bu yüzden kalın kıl lazer enerjisini daha çabuk emerek kendini yakabiliyor ve tekrar çıkış süresi azalıyor. İnce tüy enerjiyi tam olarak ememediği için daha kısa zamanda tekrar çıkabiliyor. Bu durum da tedavi süresinin uzamasına neden olabiliyor.

Lazer epilasyon kişinin yaşına, kıl yapısına, ten rengine, kullanılan cihazın uygunluğuna, uygulamanın düzenli olarak yapılıp yapılmamasına ve buna benzer etkenlere bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama olarak 6-8 seansta istenilen sonuç elde edilmektedir. Seanslar ortalama 6-8 haftada bir yapılır. Seans aralarında tüy olmaz. Lazer epilasyon tüylerin tekrar çıkmaya başladığı haftada tekrar yapılır. Arada kontrol seansı yapılmaz.

Kişinin cilt ve kıl yapısının uygunluğuna bağlı olarak ihtiyaç duyulan bölgelerde, yüz ve tüm vücut lazer epilasyon olarak uygulanır.

Yaz aylarında lazer epilasyon yapılır. Tedavi süresince güneşten korunduğu takdirde her mevsim uygulama yaptırabilirsiniz. Yaz aylarında 30+ spf güneş koruyucu kullanarak korunabilirsiniz.