DNA Işıltısı

Hücrede biriken bu çöplerin temizlenmesinde etkili yöntemlerden biri DNA ışıltısı uygulamasıdır.

Uygulaması

Hücre yaşlanmasının temel sebebi, hücre içinde biriken çöpler olarak tanımlayabileceğimiz okside edici ajanların hücre tarafından yeterince temizlenememesi ve bu zararlı atıkların birikerek hücre ölümüne yol açmasıdır. Bu olay cilt hücrelerimizde de yaş aldıkça artan oranda meydana gelmektedir. Sadece takvim yaşı değil, güneş, sigara, yanlış beslenme gibi çevresel faktörler de bu zararlı radikallerin birikimini arttırmaktadır.

DNA ışıltısı yüksek viskoziteli ve doğal polinükleotidler içeren biyo-uyarıcı bir üründür. Somon DNAsı olarak da bilinen polideoksiribonükleotidlere göre daha uzun zincirlidir, ciltte daha uzun süre kalır ve iyileşirken bir destek yapısı olarak görev alır.

Sıkça Sorulan Sorular

DNA ışıltısı yüksek miktarda suya bağlanması sayesinde “Elektrostatik sünger” gibi davranarak derin cilt nemlenmesini sağlar ve hücreler için sağlıklı bir ortam oluşturur. Kimyasal yapısı sayesinde serbest radikalleri hapsederek anında “temizleyici antioksidan etki” yapar. DNA ışıltısının önemli ve diğer uygulamalardan farklı bir özelliği ise, bio-uyarıcı etkisi ile fibroblast dediğimiz kolajen üretiminden sorumlu olan hücreleri aktive ederek, ciltte kolajen üretimini ve dolayısıyla elastikiyeti ve sıkılığı arttırmaktır.

Her yaştan ve her cilt tipinden kişiye koruma ve anti-aging amaçlı uygulanabilir. Olgun ciltlerde kolajen miktarını arttırarak cilde elastikiyet ve sıkılık kazandırır. Genç bireylerde ise kaybı yavaşlatarak sağlıklı yaş almayı sağlar. Özellikle sigara içen kişilerde, güneş maruziyeti olan yoğun stres altındaki ciltlerde belirgin onarım sağlanabilir.

Krem yardımıyla lokal anestezi sağlandıktan sonra ince mezoterapi iğneleri ile enjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Optimum etki için 15 gün arayla 3-4 seans uygulama yapılması önerilmektedir. Etkinin devamlılığı için senede bir kez kür tekrarlanabilir.