Tüy Sarartma 

Q-Switched Lazer 

Uygulaması 

Yüz bölgesine her cihazla lazer uygulaması yaptırmak, tüy köklerini arttırabileceği için doğru değildir. Bu gibi durumlarda özellikle yüz bölgesindeki ince ama koyu renkli istenmeyen tüyler için en güvenli uygulama Q-Switched Lazer'dir. Q-Switched ND:Yag lazer sistemi kılın yapısında bulunan ve kıla rengini veren melanosit hücresinde hasarlanma yaparak, siyah kılın renginde sararma ve kıl kalınlığında incelme etkisi sağlamaktadır.

Q-Switched Lazer kıllarınızdan tamamen kurtulmanızı sağlamasa da yüzünüze ve cildinize zarar vermeden tüylerinizin görünmez olmasına, seyrelmesine ve geç çıkmasına yardımcı olan, aynı zamanda cilde daha parlak ve daha aydınlık bir görünüm kazandıran bir anti-aging uygulamadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Q-switched lazer kalıcı lazer epilasyon uygulaması değildir çok değerli bir anti-aging uygulamasıdır. Kıllarınızdan tamamen kurtulmanızı sağlamasa da uygulama bölgesine zarar vermeden tüylerinizin görünmez olmasına, seyrelmesine ve geç çıkmasına yardımcı olan, aynı zamanda cilde daha parlak ve daha aydınlık bir görünüm sağlayan konforlu bir uygulamadır. Uygulamadan bir süre sonra, ince tüylü bölge tekrar eski haline geri döner. Bu süre; kişinin yaşı, cinsiyeti ve uygulama bölgelerine göre değişiklik göstermekle beraber, yaklaşık 4-8 haftadır.

Her tür cilt tipine ve rengine uygulanabilen lazer, yaz aylarında da güvenle yapılabilir. Tüm yüz, üst kol, karın, ense ve sırt en çok tercih edilen bölgelerdir.

Uygulama öncesi, uygulama yapılacak bölgede renkli güneş koruyucu olmaması, temiz ve kuru olması gerekmektedir. Uygulama sonrası, hafif bir kızarıklık olur ve saatler içinde geçer bu süreçte çok sıcak duş alınmamalıdır. Bütüncül koruma açısından uygulama sonrasında mutlaka güneş koruyucu önerilmektedir.