Saç Dökülmesi Tedavisi

Günde 50-100 adet saç telinin dökülmesi normaldir. Saç teli döküldüğünde sadece gövdesinde kopma olur. Saç kökü (folikül) yerinde kalır. Bu kökten yeniden saç teli oluşur. Sık karşılaşılan saç dökülmeleri skar yapmayan, yani saç folikülünün yok olmadığı saç dökülmeleridir.

 

Tedavi Yöntemi

Lazerle saç tedavisi, cilt ve cilt altını hedef alarak, zayıflamış saç köklerini uyarıp kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Saç köklerinin gelişimine ve incelmiş saçların kalınlaşmasına olanak sağlar. Bu yöntem ile saç üretemeyen hücreler yeniden canlanabilir ve saç üretimine başlayabilir.

Saç lazeri tek başına uygulanabildiği gibi Saç Mezoterapisi, PRP, Saç Ekimi gibi tedavileri ile de kombine olarak uygulanabilir. Bu şekilde çok daha kısa sürede, daha başarılı sonuçlar alınmaktadır. Saç ekimi düşünmeyen hastalar için en etkili kombinasyon "saç lazeri & mezoterapi & PRP" üçlüsüdür

  • Saçlı Deri Mezoterapisi Hakkında

Saç dökülmesini kontrol altına almak, saçın kalitesini arttırmak ve yeni saç çıkışını düzenlemek hedeflenir. Mezoterapinin içeriği, saç dökülmesinin tipi, kişinin cinsiyeti, dökülme miktarı esas alınarak seçilir. Uygulama ince mezoterapi iğneleri ile saç kökü hedef alınarak yapılır. Saç mezoterapisi tek başına yapılabileceği gibi dökülmenin türü ve şiddetine bağlı olarak lazer, PRP, mikroiğneleme gibi tedavilerle kombine edilerek de yapılabilir.

Mezoterapide kullanılan ilaçların sistemik emilimi çok kısıtlı olduğundan, sistemik dolaşıma ilaç geçişi yok denecek kadar azdır. Bu da herhangi bir sistemik yan etki yaşanmaksızın lokal olarak maksimum faydayı almamızı sağlamaktadır.

Seans sayısı kişiye göre değişmekle birlikte ilk ay 3 veya 4 seans, ikinci ay 15 günde 1 seans, üçüncü aydan sonra ayda bir seans şeklinde düzenlenmektedir. Saç mezoterapisinde ilk olumlu sonuçların görülmesi için 3 ay geçmesi gerekir. Androjenik alopesi kronik bir süreç olduğundan tedaviyle sağlanan olumlu yanıtın devam edebilmesi için idame uygulamalara devam etmek önem taşımaktadır.

  • Saç Mezoterapisi

Saç için gerekli vitamin, mineral, aminoasitler ve homeopatik ilaçların saçlı deri içine ince iğnelerle enjekte edilmesidir. Saçlara faydalı olan maddelerin direkt olarak folikül içine verilmesi ile hedefe yönelik hızlı sonuç sağlanmış olur.