Cilt Bakım Uygulamaları

Laser kullanılmadan yapılan cilt yenileme işlemleri arasındaki en yeni teknolojidir.

Hydra Peel Plus

Hydra Peel Plus, herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan ve rahatsızlık yaratmadan temizleme, soyma, çıkarma, nemlendirme ve antioksidan korumasını eş zamanlı olarak gerçekleştirerek daha temiz, canlı ve güzel bir cilt oluşturur. Bu tedavi; yatıştırıcı, nemlendirici, noninvaziv bir tahriş edici olmayan bir uygulamadır. Hydra Peel Plus, özel olarak tasarlanmış uygulama başlıklarıyla cildi nazikçe temizlemek amacıyla geliştirilmiştir. Spiral başlıklar özel olarak kullanılan solüsyonların ciltte daha uzun süre temas halinde olmasını ve yine başlıkların spiral kenarları ve püskürtme etkisi ile serumun ciltte oldukça derine ulaşabilmesini sağlar.

Hydra Peel Plus tedavisini ince kırışıklıklar, tıkalı ve geniş gözenekler, yağlı ve akneye yatkın ciltler, hiperpigmentasyon ve siyah noktalar üzerindeki iyileştirici etkisi klinik olarak kanıtlanmıştır. Hydra Peel Plus tedavisi ince veya yaşlı deri, kuru veya yağlı cilt gibi farklı tip veya renkteki ciltler üzerinde güvenle uygulanabilir. Hydra Peel Plus tedavisini tek başına kullanabileceğimiz gibi laser, IPL, radyofrekans, mikrodermabrazyon ve led gibi farklı uygulamalarla kombine olarak da kullanılabilir. Hydra Peel Plus pigmentasyon, ince çizgiler ve kırışıklıklarda görülen azalma ile cilt görünümünde gerçekleşen iyileşmeyi hedeflemektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kullanılan profesyonel ürünlerle cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde bilindiği üzere buhar altında dinlenmiş olan cildi, siyah nokta ve yağ birikintilerinden arındırma işlemidir.

Bu işlem yaklaşık olarak 1-1,5 saat sürer ve cilde sırasıyla temizleme, peeling, tonik, buhar, komedon temizliği, maske, ve nemlendirici ile masaj yapılarak işlem tamamlanmaktadır. Böylelikle cilt temizlenir, tıkalı olan gözeneklerde biriken yağ ve kirler arındırılır, cildin esnekliği ve parlaklığı geri kazandırılmış olur. Klasik cilt bakımı her zaman yapılabilir fakat deri 28 günde bir kendini yenilediği için ayda bir olarak önerilmektedir.

Klasik cilt bakımı; stres ve yorgunluk, uyku düzeninde ki bozukluklar, sürekli ve yüksek miktarda sigara ve alkol tüketimi, hormonların ani değişimi, hava ve çevre kirliliğine bağlı olarak ciltte meydana gelen bozukluklar, düzensiz ve aşırı yağlı beslenme, su tüketiminin çok az olması gibi sebeplerle ciltte meydana gelen bozuklukları önlemek amacı ile uygulanır. Aksi tüm bunlar koşullar cildimizi olumsuz yönde etkiler, genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur. Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Düzenli cilt bakımı uygulandığında yaşlanma süreci geciktirilir, toksinler temizlenir ve cilde sürekli ışıltılı ve sağlıklı bir görüntü kazandırılır. 20’li yaşlardan itibaren herkesin temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır.