Scarlet Sylfirm X Mikroiğneli Radyofrekans

Altın Frekans ve Altın İğne olarak da bilinen Scarlet Sylfirm X Mikroiğneli Radyofrekans ile ciltteki çeşitli problemlerin tedavisi ameliyata gerek kalmadan son derece pratik bir yöntemle çözülmektedir.

Nasıl Çalışır?

Ameliyatla tedaviye kıyasla kısa iyileşme süresi, acısız bir uygulama olması ve stabil enerji vermesi tercih sebebidir. Özel tasarlanmış fraksiyonel mikroiğneler ile cilt altını radyofrekans dalgalarıyla uyararak iyileşme sürecini başlatır.

Ciltteki ton farklılıkları, akne izleri, geniş porlar, yara izleri, lekeler, ince kırışıklıkların tedavisi, cildin genç ve dolgun görünüm alması, çene konturunun belirginleştirilmesi, gıdı toparlamasını mümkün kılar.

Sıkça Sorulan Sorular

Kişiye özel olarak tasarlanmış 25 adet mikroiğnenin olduğu bir başlıkla cildin 0,5 mm ile 4,0 mm derinliğine kadar inebilen, geçtiği bölgenin tamamına radyofrekans enerjisi verebilen bir sistem olarak, kontrollü hasar oluşturur ve kolajen liflerini uyararak epidermis ile dermisteki problemleri aynı anda tedavi edebilen bir uygulamadır.

Yaz-kış, erkek-kadın her cilt tipine ve her yaş grubuna uygulanabilir.

Minimum ağrı hissedilir dolayısıyla tedaviden 30 dakika önce uygulanan lokal anestezik krem ile hasta işleme hazırlanır. İşlem uygulanacak bölgeye göre 30-60 dakika sürmektedir.

Bir ay ara ile 4 seans uygulamak idealdir, fakat ilk seanstan sonra bile ciltte yarattığı etki hemen görülür ve etki kademeli olarak her seansta artar. Seans sayısını ve aralığını hekim hasta ile beraber ihtiyaca göre belirleyebilir. Etkinliği 1 yıl kadar devam eder. Her yıl tekrarı önerilir ya da belirli aralıklarla idame dozlar önerilir

Uygulamadan hemen sonra ciltte tolere edilebilir bir kızarıklık oluşur ve saatler içinde kaybolur. Şoksuz iğne teknolojisine sahip olduğu için kanama, morarma oluşmaz. İğne izi kalmaz. Hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebilir. Çok nadir de olsa özellikle göz etrafında olmak üzere ödem olabilir. Bu durum 1- 2 gün içinde kaybolur. Uygulamadan sonra cildin güneşten korunması önerilir.

Total cilt rejuvenasyonu (Cilt gençleştirme, Cilt yenileme), Lifting (Yüz germe), Elastikiyet kaybı tedavisi (Cilt sıkılaştırma), Yüz ve çene hatlarının belirginleştirilmesi, Boyun toparlama, ince kırışıklıkların tedavisi, Skar tedavisi (Akne izleri, keloid), İnflamatuar akne tedavisi, Genişlemiş gözenek tedavisi, Cilt tonusunun düzenlenmesi, Sebum dengelenmesi, Yüz telenjiektazilerinin tedavisi, Pigmente lezyon tedavisi, Stria (cilt çatlaklarının) tedavisi, Hiperhidroz (terleme) tedavisi, Vücut sıkılaştırma, Kol sarkmalarının giderilmesi.

Scarlet Sylfirm X uygulaması saten dolgu, pico lazer, PRP ve LED Terapi tedavileri ile kombine edilebilir. Kombine yöntemler sayesinde yeni kolajen sentezi gerçekleşirken aynı zamanda da cildin ihtiyacı olan tüm vitaminler ve hücresel destek sağlanmış olur.