Diamond Lyft / Jawline

Keskin ve net hattın yakalanması en çok talep edilen girişimsel işlemdir.

Uygulaması

Çene şekillendirmede yüzle uyumlu bir çene yapısı, belirgin bir çene hattı elde etmek için kullandığımız hyaluronik asit dolgusu içeriği doku içerisinde kemik üzerine yerleştirilen, çevre dokuya dağılma özelliği olmayan ve adeta bir kemik güçlendirici gibi hareket eden, kaldırma gücü yüksek, keskin bir hat oluşturmamıza izin veren bir teknoloji ile üretilmiş olmalıdır.

Diamond Lift uygulamasının sunduğu yüksek kaldırma kapasitesiyle oluşturabilinen keskinlik, çene ve çene hattında son derece başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Çene hattındaki dalgalı tiyatro perdesi olarak da tanımladığımız görüntü bir kadında orta yaştan ileri yaşa geçiş algısını oluşturan en üzüntü verici değişim olarak karşımıza çıkıyor. Keskin ve net hattın yakalanması en çok talep edilen girişimsel işlemdir.

Sıkça Sorulan Sorular

Çenenin, yüzün 3’te birlik bölümünü oluşturan alt kısmında yüzün karakteristiğini belirleyen en önemli unsurdur. Dünyada sivri, üçgen bir çene ve bu çeneye uyumlu kulağa doğru uzanan keskin "V" şekli, yüzün en çekici figürü olarak tanımlanıyor. Özellikle Türk halkında daha sık karşımıza çıkan çene geriliği Diamond Lift uygulamasıyla yüzün altın oranını tamamlamanın da ötesine geçiyor ve böylece cerrahların eskiden bu durumu düzeltmek için kullandığı protezlerin yerine uygulamada çok daha pratik bir alternatif olarak dikkat çekiyor.

Diamond Lift uygulamasının ince uçlu kanül veya iğneyle cilde enjeksiyon şeklinde çene ucundan köşesine kadar uygulandığını, yaklaşık 10-20 dakika süren neredeyse ağrısız ve acısız işlem sonrasında hastaların günlük yaşamlarına geri dönebilirler.

Erkekler ve kadınların anatomik farkları dikkate alınarak uygulamanın erkeklerde çene hattında daha kare yüz yapısı oluşturmak için yapıldığını ve böylece çok daha maskülen bir görünüm elde edilebilir.

Yıllardır takip ettiğim binlerce hastam var. Hastalarımın zaman içerisinde gerek yağ dokularında gerek kemik yapılarında azalmalar oluyor. Deri kalitelerini yatırım yapmayı her zaman önceliğimde tutsam da yüzün sönmesi, elastikiyet kaybına uğraması, yerçekimine teslim olması ve en önemlisi kemiklerin erimesi onları en çok üzen şikayet olarak ilerleyen yaşlarda karşıma çıkıyor. İşte bu hastalarımda özellikle çene kemikleri gerileyen yüz karakteristiklerini özellikle yüzün çerçevesinden kaybetmeye başlamış hastalarıma kendileri olup bitenin farkında olmasa bile diamond lift uygulamasını ve neden uygulandığını anlatarak hızlıca kaybolanı yerine koyuyorum.