Power Combination Bakımı 

Bildiğimiz bütün standart bakımları unutalım. Hem kadın hem erkeğe uygulanan, klasik bakım ile cildinizi arındırıp temizlerken lazerin gücünü de katarak gözeneklerimizi eş zamanda sıkılaştırmayı hedefliyoruz. Hem de mevsim ayırmaksızın… 

Power Combination Bakım Nasıl Yapılır?
  • Klasik Cilt Bakımı Nedir?

Kullanılan profesyonel ürünlerle cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde, bilindiği üzere buhar altında dinlenmiş olan cildi, siyah nokta ve yağ birikintilerinden arındırma işlemidir. 

 

  • Klasik Cilt Bakımı Uygulaması Nasıl Yapılır? 

Bu işlem yaklaşık olarak 1-1,5 saat sürer ve cilde sırasıyla temizleme, peeling, tonik, buhar, komedon temizliği, maske ve nemlendirici ile masaj yapılarak işlem tamamlanmaktadır. Böylelikle cilt temizlenir, tıkalı olan gözeneklerde biriken yağ ve kirler arındırılır, cildin esnekliği ve parlaklığı geri kazandırılmış olur.  Klasik cilt bakımı her zaman yapılabilir fakat deri 28 günde bir kendini yenilediği için ayda bir olarak yapılması önerilmektedir.

 

  • Klasik Cilt Bakımı Neden Uygulanır?

Klasik cilt bakımı; stres ve yorgunluk, uyku düzenindeki bozukluklar, sürekli ve yüksek miktarda sigara ve alkol tüketimi, hormonların ani değişimi, hava ve çevre kirliliğine bağlı olarak ciltte meydana gelen bozukluklar, düzensiz ve aşırı yağlı beslenme, su tüketiminin çok az olması gibi sebeplerle ciltte meydana gelen bozuklukları önlemek amacı ile uygulanır. 

Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Düzenli cilt bakımı uygulandığında yaşlanma süreci geciktirilir, toksinler temizlenir ve cilde sürekli ışıltılı ve sağlıklı bir görüntü kazandırılır. 20’li yaşlardan itibaren herkesin temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır.

 

  • Power Combination Bakım Nedir?

Klasik bakım ve tüm yüze Q-Switched lazerin bir arada yapıldığı uygulamadır. Klasik cilt bakımında temizleme-tonik-buhar ve komedon temizliğinden sonra tüm yüze Q-Switched lazer uygulanır. Hemen ardından cilt tipine uygun sıkılaştırıcı-arındırıcı ya da yatıştırıcı maske ile masajla nemlendirme işlemi uygulamasından oluşur.

 

  • Power Combination Bakımı'ın Faydaları Nelerdir?

Klasik bakımla cilt temizlenip, tıkalı gözeneklerde biriken yağ ve kirler arındırılırken; Q-Switched lazer ile cilt gençleştirme, gözenek sıkılaştırma, istenmeyen renkli ve ince tüylerden arınma işlemi gerçekleşmiş olup çift yönlü anti aging sağlanmış olmaktadır. Cildimiz bir taraftan temizlenip arınırken, diğer taraftan kolejenin uyarılmasıyla sıkılaşarak daha uzun süre temiz ve parlak kalmaktadır.

 

  • Power Combination Bakımı'nı Ne Sıklıkla Öneriyoruz?

Hastalarımızın cilt tipine göre değişmekle beraber 1,5-2 ay aralıklarla önerebiliyoruz.