GENÇLEŞİN

Botoks

Yüz-Boyun-Dekolte Botoksu

BOTOKS NEDİR?

HANGİ TEDAVİLERDE KULLANILIR?

Toplumdaki yaygın inanışın aksine botulinum toksini bir yılan zehri değildir.  Clostridium Botulinum” adlı bakteri toksininin laboratuvar teknikleri kullanılarak saflaştırılmasıyla  elde edilen bir ilaçtır. Bu ilaç 20 yılı aşkın bir süredir, kas kasılmalarına karşı rahatlatma sağlamak amacıyla tıbbi olarak kullanılmakta ve enjekte edildiği bölgedeki kasları bir süre için gevşetmektedir. Kozmetik alan dışında kas ve nörolojik bozuklukların giderilmesinde, serebral palsi ve spastisite gibi hastalıklarında tedavisinde, istemsiz olarak yapılan ve tik haline gelen mimiklerin giderilmesinde, migren ve gerilim tipi ağrıların tedavisinde ve şaşılık tedavilerinde de kullanılmaktadır.

GÜVENLİ BİR YÖNTEM MİDİR?

FDA (Amerika Gıda ve İlaç İdaresi)’nin kullanımını onayladığı bir ilaçtır.

KOZMETİK ALANDA KULLANILAN BOTOKS’UN YARARLARI NELERDİR?

Yüz mimiklerimizi yapmamızı sağlayan kaslar yıllar süren kullanım sonucu cilt yüzeyinde kırışıklıklara yol açar. Bu kasları gevşeterek kırışıklıkları azaltmak ve yumuşatmak mümkündür. Kasların gevşemesi ile daha fazla kırışıklık oluşumu engellenebilir. Uygun aralıklarla yapıldığında Botoks kırışıklık oluşumunu engellemektedir.

BOTOKS SIRASINDA ACI HİSSEDİLİR Mİ?

Bu durum kişiye göre değişir. Bazı kişiler botoks enjeksiyonlarının yapılması sırasında sızlama hissedebilirler. Ancak, tedavi sonrasında acı hissedilmesine çok nadir rastlanır. Tedavi öncesi enjeksiyon uygulanacak bölgelere anestezik etkili kremler kullanmak, bu rahatsızlıkları azaltabilir.

HANGİ KIRIŞIKLIKLARA UYGULANABİLİR?

Genellikle alın, göz çevresi (kaz ayakları) ve kaş arasına uygulandığında olumlu sonuçlar alınmaktadır.  Ayrıca boyun çizgileri, kaşların kaldırılması veya düşürülmesi, burun üzerindeki tavşan çizgileri, dudak üstündeki dikey çizgiler, dudak köşelerindeki somurtma çizgileri, burun ucunun kaldırılması gibi ileri uygulamalar da yapılabilmektedir. Üst yüz için 10 yılı aşkın süredir kullanılan Botoks artık çene bölgesindeki gevşeme  ve sarkmaları düzeltmek amacıyla da kullanılmaktadır. Boynun sağ ve sol yanlarında yer alan platisma kasları kasıldıklarında ağız köşelerini ve boyun cildini aşağı çeker. Gündelik hayatta farkında olmadan  pek çok kez kullanılan boyun kasları,  dudak köşelerinin zamanla aşağı doğru sarkmasına  böylece yüzümüze  üzgün, mutsuz ya da somurtkan bir ifadenin yerleşmesine yol açarlar. Üstelik geçen zaman ve yer çekiminin etkisiyle cilt altındaki yağ dokusu da aşağı doğru yer değiştirir. Bu yağ dokusu da çene kemiğinin sağ ve sol  taraflarına toplanır. Çene hattını etkileyen iki kas grubu vardır ;

Birincisi; aşağı çekenler-boyun kasları, ikincisi; yukarı çekenler-elmacık kemiğinden dudak köşelerine doğru gelen kaslardır. Aşağı çeken kasların aktivitesi azaltıldığında yukarı çeken kaslar rölatif olarak güçlü duruma gelmektedir. Böylece çene hattının belirginleşmesi sağlanmaktadır.

İLETİŞİM

K.V.K.K Gereği Bize Mesaj Gönderebilmek İçin Alt taki Beyanı Tıklıyarak Kabul Edilmesi Gerekiyor

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - Cuma: 09.30 - 18.30
Cumartesi: 09.30 - 16.30

Manolyalı Sokak No:23 Levent-Beşiktaş/İstanbul
Tel: 0212 282 75 05 
Tel: 0553 720 75 05