ESTETİK GÜZELLİK

SATEN DOLGU 

Burada amaç cilde dolgunluk veya hacim vermek olmayıp cildin kalitesinin, parlaklığının artırılması amacı ile içerden besleme işlemi.

PÜRÜZSÜZ VE IŞILTILI BİR CİLDE SAHİP OLMAK GERÇEKTEN MÜMKÜN MÜ?

Pürüzsüz ve ışıltılı bir cilde sahip olmak tabii ki mümkün. Özellikle cildin içine ve altına yapılan HA (hyaluronik asit) enjeksiyonları ve teknolojinin yardımı ile geliştirilen yeni nesil ürünler bunu mümkün kılıyor.

SATEN DOLGU NEDİR?

Saten dolgu (skinbooster), enjekte edilerek cildin parlak ve canlı görünmesini sağlayan yeni nesil bir HA ürün. Benzer ürünlerden en önemli farkı çapraz bağlara (cross linked) sahip olması ve bu yüzden kalıcılığının uzun olması. Bunun yanı sıra mezoterapi ürünlerinden ayrışarak bir adım öne çıkıyor.

SATEN DOLGU NASIL VE NERELERE UYGULANIYOR?

Uygulama özel, dozajı ayarlanabilir ödüllü bir enjektörle gelen ürünün, cilt altına, derin dermis denilen tabakaya enjeksiyonu ile yapılıyor. En sık uygulama alanları olarak vücudun nemini kaybettiği ve yaşlanmanın etkilerinin ilk olarak görülmeye başladığı başlıca alanları yüz, boyun, dekolte ve elleri sayabiliriz.

UYGULAMA NE KADAR SÜRÜYOR? İŞLEM SONRASINDA HEMEN GÜNLÜK HAYATA DEVAM ETMEK MÜMKÜN MÜ? GÜVENLİ BİR UYGULAMA MI, YAN ETKİLERİ VAR MI?

Uygulama, yapılacak olan bölgeye ve hekimin uygulama tecrübesine göre 15-20 dakika içerinde yapılıyor. İşlem enjeksiyon olduğu için uygulamadan sonraki bir saat makyaj yapılmasını önermiyorum ve maddenin toleransı oldukça iyi. Uygulamanın tespit edilmiş ortak bir yan etkisi bulunmuyor. Diğer önemli bir husus da uygulamanın bu konuda eğitimini tamamlamış ve deneyimli hekimlerin tarafından yapılmasıdır.

SATEN DOLGU AKNE İZLERİ GİBİ FARKLI CİLT BOZUKLUKLARI İÇİN DE BİR ÇÖZÜM OLABİLİR Mİ?

Akne izleri için artık ben de dâhil birçok hekimin portföyündeki ilk seçenek saten dolgu oldu.  İnatçı akne izleri için ise saten dolgu ile kombine birtakım tedaviler de kullanmak suretiyle daha başarılı sonuçlara ulaşabilmek olası.

SATEN DOLGU MAT VE YORGUN CİLTLER İÇİN BİR ÇÖZÜM SUNUYOR MU? SATEN DOLGUYU HANGİ YAŞ ARALIĞINDAKİ KİŞİLERE ÖNERİYORSUNUZ? SADECE KADINLARA ÖZEL BİR UYGULAMA MI?

Günümüzün sosyal ve iş yaşantısının en önemli problemlerinden birisi yorgun görünümlü yüzler. Buna bir de büyük hatta mega kent yaşamının getirdiği sağlıksız yaşam ve hava koşullarını ekleyince cilt problemleri insanların canını sıkıyor. Çözüm olarak cildin içerden beslenmesi amaçlı HA enjeksiyonları ve uzun süreli etkisi ile saten dolgu çok iyi bir seçenek olarak öne çıkıyor. Kadınların olduğu kadar erkeklerin de cildinin bakıma ihtiyacı olduğunu unutmadan her iki cinsin ortak çözüm alanı diyebiliriz. 20’li yaşlardan itibaren cilt nemini kaybetmeye başlar, dolayısıyla bu yaşlardan itibaren kullanılması uygun olur.

HANGİ SIKLIKTA İŞLEM TEKRARLANMALI?

İşlem bir ay ara ile yılda 2 kez uygulandığında cildin parlak ve canlı görünmesini bir yıl boyunca muhafaza ediyor.

İŞLEM, UYGULAMA SONRASINDA NE KADAR SÜREDE FAYDASINI GÖSTERİYOR?

24 saat içerisinde başlayan etki, yaklaşık bir hafta on gün içerisinde tavan yapıyor ve hastalar mutlu oluyor.

DOĞALLIK BİRÇOK KİŞİ İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR. DOĞALLIĞINI KAYBETMEMEK İÇİN BU TARZ İŞLEMLERDEN ÇEKİNEN KİŞİLER DE VAR. SATEN DOLGU UYGULAMZSI SONRASINDA DOĞAL GÖRÜNÜM ELDE EDİLİYOR MU?

Bu işlem doğal görüntünün korunması amacını taşıyan bir işlem olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü burada amaç cilde dolgunluk veya hacim vermek olmayıp cildin kalitesinin, parlaklığının artırılması amacı ile içerden besleme işlemi.

ÖNÜMÜZDEKİ YILLARIN GÜZELLİK TRENDİ SATEN DOLGU MU OLACAK?

Bunu söylemek kâhinlik olmaz sanırım çünkü bu uygulama piyasaya girer girmez çok talep edilen bir uygulama oldu. Memnun olan hastalar da yakın çevrelerine tavsiye ediyor. Son olarak yüzün dış görüntüsüne yapacağınız gençleştirme işlemlerini içeriden de desteklediğinizde prosedür tam anlamı ile tamamlanmış olacaktır ve insanlar uzun süre mutluluklarını koruyup ayna dostu kalacaklardır.

İLETİŞİM

K.V.K.K Gereği Bize Mesaj Gönderebilmek İçin Alt taki Beyanı Tıklıyarak Kabul Edilmesi Gerekiyor

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - Cuma: 09.30 - 18.30
Cumartesi: 09.30 - 16.30

Manolyalı Sokak No:23 Levent-Beşiktaş/İstanbul
Tel: 0212 282 75 05 
Tel: 0553 720 75 05