LAZERLE

Dövme Silme

ND:YAG (Q-SWITCHED)

Lazer ile Dövme Silinmesi

Dört farklı dalga boyuna sahip Nd: Yag Q- switched lazerler dövmelerin çıkarılmasında, her tür pigment (renk) içeren lezyonlarda, cilt gençleştirmede ve vasküler (damarsal) sorunların tedavisinde kullanılmaktadır. Yüksek enerjiye sahip lazer atışları cilde zarar vermeden pigmentler tarafından emilmekte, parçalara ayrılmakta ve hücre içerisine alınarak o bölgeden uzaklaştırılmaktadır. İyileşme süreci hızlı, yan etkileri az, her tür cilt tipinde güvenle uygulanabilen bir yöntemdir.

Dövme silme tedavileri için talep, reddedilemez bir biçimde artmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde 20 milyona yakın insanın en az bir dövmesi vardır ve son araştırmalar bu kişilerin 17% ‘sinin, dövmelerini sildirmek istediğini öngörmektedir.

Dövme sildirmek için nedenler çeşitlidir ve birden çok tedavi seçeneği mevcuttur. Teknik gelişmeler sadece dövme silme alanında değil, aynı zamanda çok yönlü uygulanabilir lazer sistemlerinde de sağlandığı için, çeşitli cilt tipleri ve Asya cilt tipi tedavileri de mümkün olmuştur.

Lazer ile dövme silme nasıl gerçekleşir?

Tek bir dalga boyu olan lazer sistemi sadece limitli bir renk aralığında etkili olacağından, ve farklı dalga boylarında lazerler almak oldukça pahalı olacağından, üreticiler birden fazla dalga boyunu tek bir sistemde birleştirmişlerdir. 

 

Bu çoklu kaynak sistemlerinde, genel olarak baz dalga boyu farklı teknolojiler ile diğer dalga boylarına ayrılarak daha fazla renk aralığında çalışmayı sağlar.  Bir çok kişi, başlangıç dalga boyu olarak 1064nm Nd:YAG lazerin ideal olduğuna inanır. 1064nm dalga boyunun estetik uygulamalarda kullanımı ve avantajları en ince ayrıntısına kadar yaygın olarak araştırılmış ve rapor edilmiştir. 
En çekici karakteristiklerinden biri de, bu dalga boyunun melanin tarafından neredeyse hiç absorbe edilmemesi ve daha koyu cilt tiplerinde güvenli bir şekilde kullanılabilmesidir.  

Dövme çıkarılmasında pigmentin ne renk olduğu çok önem taşır. Siyah ve mavi pigment içeren dövme ya da kalıcı makyajlar kolaylıkla çıkarılabilirken, sarı ve yeşil pigmentli olanların tedavisi oldukça zordur. Profesyonel dövmeler, düzenli seans aralıkları ve önerilen seans sayısı kadar gelindiğinde (net olarak seans sayısı verilmemektedir, ortalama 6-20 seans)  kolaylıkla silinebilmektedir. Dövme silinmesinde iki seans arasında en az 6 hafta olmalıdır.

Seans sayısı dövmede kullanılan pigmentin rengine, pigmentin verildiği derinliğe bağlı olarak değişmektedir. Açık renk ten her zaman tercih edilmektedir. Uygulama ya , kış yapılabilmektedir. Seanslar çok ağrılı olmamakla birlikte Emla kremle uyuşturulduktan sonra da yapılabilmektedir. Dövmenin ya da kalıcı makyajın üzerinde beyaz renk değişiklikleri ve bazen kanama noktaları oluşabilir. Bu epitel değişiklikleri 3-7 gün içerisinde iyileşmektedir. Uygulamadan sonra yara iyileşmesini sağlayan Bepanthene gibi bir pomat ve güneş koruyucu uygulamak yeterlidir.  

İLETİŞİM

K.V.K.K Gereği Bize Mesaj Gönderebilmek İçin Alt taki Beyanı Tıklıyarak Kabul Edilmesi Gerekiyor

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - Cuma: 09.30 - 18.30
Cumartesi: 09.30 - 16.30

Manolyalı Sokak No:23 Levent-Beşiktaş/İstanbul
Tel: 0212 282 75 05 
Tel: 0553 720 75 05