ESTETİK GÜZELLİK

LAZER EPİLASYON

LAZER EPİLASYON NEDİR?

Lazer epilasyon, ışın dalgaları sayesinde üretilen enerjinin kıl kökleri hedeflenerek deri altına gönderilmesi ve uygulama yapılan bölgedeki kıl köklerinin tahrip edilmesi işlemidir.

LAZER EPİLASYON NASIL UYGULANIR?

Lazer Epilasyon, istenmeyen kılların olduğu bölgelere, farklı dalga boylarına sahip lazer ışınlarının atışı ile uygulamalar gerçekleştirilir. Lazer ışınları cildin içinden geçerek kıl kökündeki melanin pigmenti tarafından emilir. Emilen lazer ışını kıl kökünü ısıtarak kıl kökünü tahrip eder. Tahrip olan kıl kökü yeni kıl üretemez ve istenmeyen tüylerden kurtulmaya yardımcı olur.

LAZER EPİLASYON UYGULAMASI ACILI YADA AĞRILI MIDIR?

Lazer Epilasyon uygulaması kıl kökü tahribatını amaçladığı için uygulama sırasında canınızın yanmaması için, bölge soğutucu hava ile rahatlatılmaktadır.

LAZER UYGULAMASINI KLİNİĞİNİZDE KİM GERÇEKLETİRMEKTEDİR?

Sağlık çalışanları, hastaları için birinci prensibi olan;  ‘önce zarar verme’ koruma içgüdüsü ile çalıştığından dolayı, kliniğimizde  lazer epilasyon uygulamalarımızı klinik hemşiremiz gerçekleştirmektedir.

KLİNİĞİNİZDE HANGİ MARKA LAZER EPİLASYON CİHAZINI KULLANILMAKTADIR

Kliniğimizde Fotona SP Dynamis Nd:YAG lazer cihazı kullanılmaktadır.

LAZERİN DOZU NEYE GÖRE BELİRLENİYOR?

Lazerin dozu kişinin cilt rengi ve kıl rengi ile doğru orantılı olarak değişkenlik gösterir. Her hasta için, uygulamadan önce hemşiremiz,  gerektiğinde dermatoloğumuzdan destek alarak  doz ayarlamalarını yapar ve hastanın dosyasında kişiye özel dozlarını takip eder.

LAZER EPİLASYON BEYAZ VE SARI TÜYLERDE ETKİLİİ OLUR MU?

Lazer, kıl kökündeki melanin pigmentlerine odaklıdır. Beyaz ve sarı tüylerde melanin pigmentleri az olduğu ya da hiç olmadığı için lazer epilasyon beyaz ve sarı tüylerde etkili değildir. Bu nedenle beyaz ve sarı tüyler için iğneli epilasyon yöntemini öneriyoruz

LAZER EPİLASYON İÇİN UYGUN YAŞ ARALIĞI NEDİR?

Lazer epilasyon uygulaması için ideal olan 12 yaş ve üzeridir. Kız çocukları regl olduktan sonra işlem yaptırmaya başlayabilir.

HAMİLELİK VEYA EMZİRME DÖNEMİNDE OLAN BİR KİŞİYE LAZER EPİLASYON YAPILABİLİR Mİ?

Yeterli klinik çalışmalar ve bu konuda elde edilmiş kesin sonuçlar olmadığı için gebelik durumunda lazer epilasyon yapılmaz. Emzirme döneminde lazer epilasyon yaptırmanın herhangi bir sakıncası yoktur.

ERKEKLERDE KILLARI SEYRETMEK MÜMKÜN MÜ?

Vücut bölgelerine yapılacak her lazer epilasyon seansı sonucu ortalama %20 kalıcı seyretme ve kıl yapısında incelme sağlanabilinir. Bu durum doğal ve estetik bir görünüm sağlayacaktır. Örneğin, sırt kıllarınızdan tamamen kurtulmayı fakat göğüs kıllarınızdan sadece 1- 2 seans lazer epilasyon uygulayarak yoğunluğunu azaltmayı tercih edebilirsiniz.

 

 

İNCİ VE KALIN TÜY ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Farklılık çaptır. Daha ince tüyün, kalın kıla göre çapı azdır. Bu yüzden kalın kıl lazer enerjisini daha çabuk emerek kendini yakabiliyor ve tekrar çıkış süresi azalıyor, ince tüy enerjiyi tam olarak ememediği için daha kısa zamanda tekrar çıkabiliyor. Bu durum da tedavi süresinin uzamasına neden olabilir.

YÜZDEKİ İNCE TÜYLERDEN KESİN KURTULMAK MÜMKÜN MÜDÜR?

Yüz bölgesine her cihazla lazer uygulaması yaptırmak, tüy köklerini artırabileceği için doğru değildir. Bu gibi durumlarda özellikle yüz bölgesindeki ince ama koyu renkli istenmeyen tüyler için en güvenli uygulama Q-Switched lazerdir. Q-Switch ND:Yag lazer sistemi kılın yapısında bulunan ve kıla rengini veren melanosit hücresinde hasarlanma yaparak, kılın siyah renginde sararma ve kıl kalınlığında incelme etkisi sağlanmaktadır. Q-Switched lazer kıllarınızdan tamamen kurtulmanızı sağlamasa da yüzünüze ve cildinize zarar vermeden tüylerinizin görünmez olmasına, seyrelmesine ve geç çıkmasına yardımcı olan, aynı zamanda cilde daha parlak ve daha aydınlık bir görünüm kazandıran bir anti aging uygulamadır.

LAZER EPİLASYON KAÇ SEANS VE HANGİ SIKLIKLA YAPILMALIDIR?

Lazer epilasyon kişinin yaşına, kıl yapısına, ten rengine, kullanılan  cihazın uygunluğuna, uygulamanın düzenli olarak yapılıp yapılmamasına ve buna benzer etkenlere bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama olarak 6-8 seansta istenilen sonuç elde edilmektedir. Seanslar ortalama 6-8 haftada bir yapılır. Seans aralarında tüy olmaz. Lazer epilasyon tüylerin tekrar çıkmaya başladığı haftada tekrar yapılır. Arada kontrol seansı yapılmaz.

LAZER EPİLASYON HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİR?

Kişinin cilt ve kıl yapısının uygunluğuna bağlı olarak ihtiyaç duyulan bölgelerde, yüz ve tüm vücut lazer epilasyon olarak uygulanır.

YAZ AYLARINDA LAZER EPİLASYON YAPILIR MI?

Yaz aylarında lazer epilasyon yapılır. Tedavi süresince güneşten korunduğu takdirde her mevsim uygulama yaptırabilirsiniz. Yaz aylarında 30 ya da 50 faktör güneş koruyucu uygulanarak korunabilirsiniz.

İLETİŞİM

K.V.K.K Gereği Bize Mesaj Gönderebilmek İçin Alt taki Beyanı Tıklıyarak Kabul Edilmesi Gerekiyor

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - Cuma: 09.30 - 18.30
Cumartesi: 09.30 - 16.30

Manolyalı Sokak No:23 Levent-Beşiktaş/İstanbul
Tel: 0212 282 75 05 
Tel: 0553 720 75 05