ESTETİK GÜZELLİK

Hyalüronik Asit

Kırışıklıkları tedavi etmeye yardımcı  dünyada da yaygın olarak kullanılan dolgu maddesi Hyaluronik Asit’tir.

FDA onaylı, hayvansal olmayan, enjekte edildiği yere hacim veren, güvenli ve doğal bir üründür. Etkisi hemen görülür ve seçilen konsantrasyona göre 8-10 ay devam eder. Cilt altında bulunan ve zamanla azalan bu maddenin yerine konması ve hücreler arası boşluğu doldurması esasına dayanan bir uygulamadır. Dolgu tedavisi ile yüzün çeşitli bölgelerinde hafif çizgilerden derin kırışıklıklara kadar tüm uygulamalarda sonuç almak mümkündür. Dolguların kırışıklıklar dışındaki kullanım alanları; dudak konturunu belirginleştirme, dudak dolgunlaştırma, yüzün çökmüş bölgelerine hacim  vererek gençleştirme olarak sıralanabilir. Kolajen enjeksiyonuna göre çok daha güvenli ve kalıcı olan bu uygulama 12-18 ayda iki kez yapılmaktadır. Uygulamadan 20 dakika önce lokal anestezi sağlandıktan sonra konsantrasyona göre seçilen özel iğneler yardımıyla enjekte edilir. Etkisi hemen görülüp sonuç uzun sürelidir. Kırışıklıkların dolgu maddesiyle düzeltilmesi yüzün görünümünde çok büyük farklılıklar yaratmakta, çok daha genç ve dinamik  bir görünüm elde edilmektedir.   

YÜZDE NE AMAÇLA, HANGİ BÖLGELERE DOLGU UYGULANABİLİR?

 • Elmacık kemiklerini belirginleştirmek
 • Nazolabial olukları (burun kenarından ağız köşesine doğru inen çizgiler) düzeltmek
 • Gözaltındaki çökme ve morlukları gidermek
 • Yüzdeki sarkmanın giderilmesi için noktasal uygulama
 • Ağız kenarlarındaki sarkma çizgilerini azaltmak
 • Çene ve çene hattını belirginleştirmek
 • Dudak şekillendirmek ve dolgunlaştırmak
 • Dudak etrafındaki kırışıklıkları yok etmek
 • Kaşa şekil vermek
 • Burunda küçük şekil bozukluklarını gidermek ve burun ucunu kaldırmak
 • Kaş arasındaki çizgileri azaltmak
 • Akne ve yara izlerinin gidermek

UYGULAMADAN SONRA NASIL GÖRÜNÜLÜR?

Uygulamadan hemen sonra, enjeksiyon bölgelerinde hafif kızarıklık ve ödem olabilir, ancak 15-20 dakika içerisinde yok olurlar. Nadiren olabilecek noktasal deri altı kanamaları ise 5-10 gün içinde tamamen kaybolur.

UYGULAMA NE KADAR SÜRER?

Hyaluronik asit enjeksiyonu, doğru ellerde uygulandığı takdirde hızlı ve kolay bir uygulamadır. Uygulama yaklaşık 10-15 dakika sürer.

UYGULAMA AĞRIYA NEDEN OLUR MU?

Çoğu kişi enjeksiyonların ağrı veya acı duyulmaksızın gerçekleştiğini söylemektedir. Uygulama öncesi lokal anestezik etkili bir krem kullanımı ağrı eşiği düşük olan hastalara yardımcı olabilir.

KİŞİ UYGULAMADAN ÖNCE NELER YAPMALIDIR?

Uygulamanın bir hafta öncesinden itibaren aspirin, ateş düşürücü ilaçlar ile C vitamini alınmamalıdır. Böylece  noktasal kanama riski azaltılmış olur.

UYGULAMA SONRASI İÇİN ÖNERİLER NELERDİR?

Uygulama yapılan bölgeye masaj yapılmamalıdır. Uygulama sonrası oluşan kızarıklık ve şişlik tamamen geçene kadar bu bölgeyi aşırı sıcak (sauna, güneşlenme) veya aşırı soğuğa karşı korumalısınız.

HYALURONİK ASİT İLE BİRLİKTE KULLANILABİLECEK DİĞER UYGULAMALAR NELERDİR?

Hyaluronik asit ile kırışıklık tedavisi, sıklıkla Botoks enjeksiyonu ile birlikte kullanılmaktadır. Botoks ile kaşları çatma, gözleri kısma, dudakları büzme gibi hareketler yumuşatılarak, iki tedavinin birlikte uygulanması sonucunda daha düzgün, pürüzsüz ve genç bir görünüm elde edilmektedir.

YÜZ, BOYUN, DEKOLTE VE ELLERDE NASIL DAHA İYİ BİR GÖRÜNÜM SAĞLANIR?

Yaşlandıkça, cildimizdeki hyaluronik asit miktarı azalır ve kırışıklıklar oluşur. Hyaluronik asit;

1-Ciltteki nem seviyesini koruyarak cildin elastik ve dolgun olmasını sağlar.

2-Kolajen üretimini destekleyerek cildin formunu korur, sıkılaştırır.

3-Antioksidan işlevi görerek cilde zarar verecek kimyasal maddeleri uzak tutar. Hyaluronik asidin % 100 saf formunun farklı konsantrasyonundaki formu ile yüz, boyun, dekolte ve ellerin daha iyi görünümü, nemlendirilmesi, korunması ve canlandırılması sağlanabilir.

Nemlendirme: Yıllar ilerledikçe cilt formunu, elastikiyetini ve sıkılığını kaybeder. Doğal hyaluronik asit cildi nemlendirerek genç bir insanın yüzündeki ideal sıkılık seviyesinin korunmasını sağlar.

Uzun süre etkili bio-canlandırma: Hyaluronik asidin cilde enjekte edilmesi, genç görünen bir cilt için hayati önem taşıyan kollajen üretimini destekler.

Koruma: Bazı kimyasal maddelerin vücuttaki hücrelere zarar verip kırışıklıklara ve cildin donuk görünmesine yol açarak yaşlanma sürecini hızlandırdığı kanıtlanmıştır. Hyaluronik asit antioksidan görevi görerek bu kimyasallarla savaşır ve cilt daha sağlıklı bir görünüme kavuşur. Mezoterapi tekniği ile uygulanan tedavi yaklaşık 2 hafta ara ile 3 seanstan oluşur. İkinci seansın ardından cillte iyileşmeler görülmeye başlanır. İlk üç tedavinin ardından 1 -2 ayda bir düzenli  uygulamalarla süreklilik sağlanmalıdır.

 

İLETİŞİM

K.V.K.K Gereği Bize Mesaj Gönderebilmek İçin Alt taki Beyanı Tıklıyarak Kabul Edilmesi Gerekiyor

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - Cuma: 09.30 - 18.30
Cumartesi: 09.30 - 16.30

Manolyalı Sokak No:23 Levent-Beşiktaş/İstanbul
Tel: 0212 282 75 05 
Tel: 0553 720 75 05