ESTETİK GÜZELLİK

SAĞLIKLI BESLENME VE VÜCUT ŞEKİLLENDİRME

SAĞLIKLI BESLENME VE VÜCUT ŞEKİLLENDİRME

KİLO KONTROLÜ VE BESLENME YÖNETİMİ DANIŞMANLIĞI

Sağlığı bir bütün olarak ele alacak olursak onu ayakta tutan en temel faktörlerden birini beslenme olarak tanımlayabiliriz. Beslenme sağlıklı bir vücut, sağlıklı bir ruh ve tabi ki sağlıkla ışıldayan bir cildin en önemli sırlarından bir tanesidir.. Hatalı veya aşırı beslenme, yetersiz fiziksel aktivite, hormonal nedenler, gıda intoleransı, psikolojik sorunlar, alkol veya sigara kullanımı gibi çeşitli etkenler kilo problemlerine yol açabilmektedir. Diyetisyen kontrolünde kişiye özel hazırlanan Kilo Kontrolü ve Beslenme Yönetimi Programları, kişinin genetik yapısından, biyolojik yapısına, alışkanlıklarından sosyal hayatına birçok faktörü göz önünde bulundurarak kişiye en doğru beslenme alışkanlığını kazandırma yoluyla, vücut ağırlığını ideal düzeye ulaştırmayı hedeflemektedir. Kilo Kontrolü ve Beslenme Yönetimi Programlarında kilo kaybı veya kazancının  yanı sıra asıl amaç sağlıklı beslenmeyi hayat tarzı haline getirmektir.

SİZE HANGİ KONULARDA YARDIMCI OLABİLİRİZ?

Kliniğimizdeki Beslenme Yönetimi Danışmanlığı ;

  • Kilo alma ve verme,
  • Çocuk ve bebeklerde beslenme,
  • Hamilelik sürecinde vücut ağırlığı kontrolü,
  • Doğum sonrası & emziren annelerde vücut ağırlığı kontrolü,
  • Profesyonel sporcular için beslenme program oluşturulması,
  • Hastalıklarda beslenme (Diyabet, Böbrek, Karaciğer vb.),
  • Özel durumlarda beslenme (Ameliyat sonrası vb.),
  • Beslenme tarzı değişiliklerinde rehberlik (vejeteryan beslenmeye geçiş, glutensiz beslenmeye geçiş vb.),
  • Bölgesel incelme ve kas güçlendirme için kullanılan cihazlarımız için beklenilenden fazla vücut ağırlığına sahip olmak,
  • Yeme bozuklukları ile baş etmeyi (anoreksiya, bulimnia vb.) kapsamaktadır.

KİLO KONTROLÜ VE BESLENME YÖNETİMİ PROGRAMLARI SÜRECİMİZ NASIL İLERLİYOR?

Her bireyin parmak izi birbirinden nasıl farklıysa bireyler arası metabolizmanın hızı ve çalışma yapısı da bir o kadar farklılık gösterir. Vücudunuz bazı gıdaları tolere edemiyor veya alerjik bir reaksiyon gösteriyor olabilir tüm bunlar kilo kontrolünüzü zorlaştıran faktörlerdir. Kliniğimizde beslenmeye dair danışmanlığın asıl amacı intolerans ve alerjiye neden olan faktörleri uzmanımızla birlikte sıkı bir takip ve anamnez ile saptayarak ömür boyu sürdürülebilir ve metabolizmanızla en uyumlu beslenme programını size sunmaktır.

NE KADAR SÜRE BESLENME DANIŞMANLIĞI ALMALIYIM?

Bu süreç tamamen bireye ve mevcut duruma bağlı olarak değişmektedir. Bazı durumlarda 1 ay kadar kısa sürebilirken bazen daha uzun süre uzman takibi gerekebilir. Buna diyetisyen ve danışan süreç boyunca birlikte karar vermektedir. Zorunlu olmamakla birlikte hedef kilo veya duruma ulaşıldığında bir süre daha Vücut Ağırlığı Koruma Programı ile takip edilmesi kilo kontrolüne yardımcı olacak ve kalıcılık sağlayacaktır.

PEKİ YA DİYETLE VEYA BAZI GIDALARDA BÖLGESEL ZAYIFLAMA MÜMKÜN MÜDÜR?

Kilo kaybı ile birlikte vücudun genelinde yağ tabaksı inceldiğinden hedeflenen bölgede de incelme olacaktır. Fakat kilonuz normal veya zayıf aralıklarda ise zayıflama programlarının yanı sıra doktorumuz ve diyetisyenimizle birlikte karar vererek  Emsculpt, AWT , Fotona Tight Sculpting cihazlarımızdan size uygun olan bir tanesi ile bölgesel zayıflama konusunda yardım alabilirsiniz. Hem kilo hem bölgesel zayıflama hedefleyen danışanların ise önce beslenme danışmanlığı alıp optimal vücut ağırlığına ulaşması ve hemen akabinde cihaz desteği alması cihazların yarattığı etkiyi arttıracaktır.

İLETİŞİM

K.V.K.K Gereği Bize Mesaj Gönderebilmek İçin Alt taki Beyanı Tıklıyarak Kabul Edilmesi Gerekiyor

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - Cuma: 09.30 - 18.30
Cumartesi: 09.30 - 16.30

Manolyalı Sokak No:23 Levent-Beşiktaş/İstanbul
Tel: 0212 282 75 05 
Tel: 0553 720 75 05